Biežāk pieļautās kļūdas darba intervijā

Pat neapzinoties, mēs bieži vien pieļaujam kļūdas gandrīz katrā darba intervijā. Vai tu zini, ko vajadzētu darīt, kad atrodies darba intervijā? Vai maz pastāv kādi noteikti standarti, pēc kuriem uzvesties? Protams, pieklājības normas prasa dažas lietas stingri ievērot, pretējā gadījumā, intervētājam atstāsi sliktu pirmo iespaidu. Noteikti atvelti laiku, lai apskatītu biežāk pieļautās kļūdas un centies no tām izvairīties.

Nepiemērots apģērbs
Kad tu dodies uz darba interviju, svarīgi atcerēties, ka jāģērbjas profesionāli nevis kā Dāņiem! Lai gan apģērbs varētu variēt no tā, kādam amatam tu piesakies, tomēr tam ir jābūt biznesa ikdienas apģērbam. Nedrīkst vilkt pārāk izaicinošu, īsu, kā arī sporta apģērbu. Protams, nav jāaiziet galējībās un jāvelk no skapja smokings, tomēr galvenais ir izskatīties pieklājīgi. Atceries, ka pašam apģērbam ir jābūt tīram un izgludinātam.

Kavēšana
Ikviens zina, ka pirmais iespaids ir pats svarīgākais, tāpēc ierašanās ar nokavēšanu atstās neizdzēšamu pirmo iespaidu. Daudz informācijās ir teikts, ka, ja tu nokavē darba interviju, tad vari nemaz nedoties iekšā. Kavēšana neliecina, ka esi ieinteresēts darbā, turklāt potenciālais priekšnieks varētu padomāt, ka tu kavēsi katru darba dienu. Lai nerastos šādi pārpratumi, dodies uz interviju labu laiku iepriekš – gadījumam, ja pa ceļam gadītos kādi sarežģījumi. Ierašanās piecas vai desmit minūtes iepriekš parādīs tavu punktualitāti. Tomēr atceries, ka arī pusstundu sēdēt un gaidīt vestibilā savu intervijas sākšanos nebūs labais tonis. Ja esi ieradies kādu pusstundu ātrāk, labāk pasēdi tuvākajā kafejnīcā pāris minūtes, un dodies uz norunāto vietu tikai desmit minūtes iepriekš.

Neņem savu dzeramo
Ja tev nepieciešams padzerties, dari to pirms intervijas, bet nekad neņem iekšā līdzi savu dzeramo. Tas ir ne tikai neprofesionāli, bet arī novērsīs tavu uzmanību uz jautājumu atbildēšanu. Tev intervijas laikā ir jāuztur acu kontakts, tāpēc dzeršana un meklēšana pēc ūdens pudeles radīs neprofesionālu skatu. Turklāt, tu vari uztraukumā izliet dzērienu uz sava krekla un diezin vai būsi sagatavojies šādam scenārijam un paņēmis pārvelkamās drēbes.

Neizmanto mobilo telefonu intervijas laikā
Pirms dodies iekšā darba intervijā, neaizmirsti izslēgt savu tālruni. Ne tikai atbildēšana, bet arī skaņas atstāšana ir rupjš žests, kā arī diezgan skaidrs vēstījums potenciālajam darba devējam, ka darba iegūšana nav tava prioritāte. Noliec telefonu somā un pretojies vēlmei pārbaudīt tā saturu intervijas laikā. Protams, situācijas ir dažādas, un, ja gaidi kādu svarīgu zvanu (saistībā ar ģimeni, no ārsta, vai ko citu), pirms sākas intervija, noteikti paskaidro īsu situāciju intervētājam.

Nerunā pārlieku daudz un visu laiku
Nekas nav sliktāks, kā intervēt kādu, kurš runā, runā, runā.. un runā. Intervētājs grib zināt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem, nevis visu tavu dzīves stāstu. Paturi atbildes pietiekami kodolīgas, kas koncentrētas uz konkrēto jautājumu. Darba intervija nav vieta, kur stāstīt visu savu personīgo dzīvi, sākot ar māju, laulāto draugu, bērniem, vai daudz citām tēmām. Nav svarīgi, cik pirmajā brīdī sirsnīgs un viesmīlīgs liekas potenciālais, paturi profesionālu sarunu un nestāsti savas problēmas.

Pievērs uzmanību visam
Neatļaujies iegrimt savās domās intervijas laikā. Pirms dodies uz darba interviju, pārliecinies, ka esi pietiekami atpūties un izgulējies. Ja tu esi apjucis un pazudis kādā no jautājumiem, tas izskatīsies ļoti slikti darba devēja acīs. Ja tu tāds esi darba intervijas laikā, potenciālais priekšnieks varētu padomāt, ka darba dienā arī būsi tikpat izklaidīgs. Ja tev liekas, ka tava uzmanība slīd prom no intervijas, veic dažus pasākumus: uzturi acu kontaktu, noliecies nedaudz uz priekšu, pilnībā neatguļoties krēslā un uzmanīgi klausies visā, ko tev stāsta.

Paldies par raksta materiālu sagatavošanu penge247.dk/!

Scroll to Top