Dzērvenes – zāles pret visām slimībām

Dzērvenes ir garšīgas un ļoti noderīgas ogas, tām piemīt daudz labu īpašību un viena no tām ir spēja dziedināt.

Dzērvenes parasti ievāc rudens pēdējos mēnešos. Tās aug mitros purvos un bieži vien, tās nav iespējams savākt, kamēr neiestājas sals. Dzērvenes ir ļoti pieticīgas ogas un purvainā apkaimē, tās ir iespējams izaudzēt pat pašiem. Sākot ar 19. gadsimtu, lielas ogu plantācijas parādījās Skandināvijā, Polijā, Kanādā un Baltkrievijā.

Dzērvenes satur daudz C vitamīna, tajā ir arī B, K un PP grupas vitamīni, ēteriskās eļļas, karotīns un daudz, mūsu dzīvībai nepieciešamo minerālvielu – dzelzs, vara, sudraba, joda, magnija, cinka, kālija. Tajās ir organiskās skābes, betaīns un pektīns, augsts tiamīna, niacīna un pirodoksīna līmenis. Dzērvenes satur sabalansētu, cilvēka organismam nepieciešamo vielu kompleksu, tāpēc tās arī ir tik vērtīgas un dziednieciskas. Tieši tāds, pareizs mikroelementu savienojums ļauj mūsu organismam tik labi uzņemt visas, dzērvenēs esošās, noderīgās vielas.

Bioloģiski aktīvo vielu ziņā, ar dzērvenēm nav spējīgas sacensties nevienas cits ogas, ja nu vienīgi upenes. Tās normalizē vielmaiņu un nostiprina organisma spējas pretoties dažādām slimībā.

Tautā dzērvenes tiek uzskatītas par dabīgām antibiotikām, kuras ļauj organismam cīnīties ar elpošanas ceļu slimībām. Dzērveņu morsu, jau kopš seniem laikiem lieto pret drudzi, izmanto temperatūras pazemināšanai un kā urīndzenošo līdzekli. Veiktie izmeklējumi pierādīja, ka šīs ogas ir spējīgas pastiprināt vairākas reizes antibiotiku iedarbību. Īpaši svarīgi tas ir mūsdienās, kad ir parādījušās baktērijas, kuras ir noturīgas pret tradicionālajām ārstēšanas metodēm.

Dzērveņu sula, palīdz no organisma izvadīt toksīnus. Lietojot dzērvenes un dzērveņu dzērienu, mēs ārstējam smaganas un citas mutes dobuma slimības. Ir novērots, ka dzērvenes uzlabo nieru darbību žults izvadīšanas sistēmas darbību. Dzērvenes satur vielas, kuras palīdz novērst urīnceļu iekaisumu.

Zinātnieku veiktie izmeklējumi ir pierādījuši, ka svaigas dzērveņu ogas un dzērveņu sula ir spējīga normalizēt holesterīna līmeni asinīs, samazināt trombu veidošanos asinsvados. Regulāri lietojot dzērvenes, paaugstinās asinsvadu elastība un izturība.

Dzērvenes, mūsu ikdienas ēdienkartē, parasti parādās rudens beigās vai ziemas sākumā. Uzglabāt, šīs vērtīgās ogas var ļoti ilgi, tāpēc, pat visaukstākajos ziemas mēnešos, tās ir spējīgas bagātināt mūsu organismu ar visiem nepieciešamajiem, vitamīniem un minerālvielām. Dzērvenes ir ļoti noderīgas bērnu veselībai, tās paaugstina imunitāti, uzlabo ēstgribu, palīdz novājinātiem bērniem, it īpaši pēc slimošanas, tās palīdz atveseļoties gan pieaugušajiem, gan bērniem. Dzērveņu morsa lietošana palīdz cilvēka justies mundrākam, samazina nogurumu, paaugstina darba spējas un aktivitāti.

Dzērveņu morsu iesaka tuberkulozes slimniekiem un sievietēm, kurām ir ginekoloģijas saslimšanas. To var lietot kopā ar granātābolu sulu anēmijas ārstēšanai. Dzērveņu morss palīdzēs ja ir cukura diabēts, tāpēc, ka tas ir spējīgs stimulēt aizkuņģa dziedzeri. Ir zināmi gadījumi, kad dzērvenes izmantoja locītavu ārstēšanai. Sulas un ogu uzlējuma lietošana ir mazinājušas sāpju sajūtas, mazinājušas tūsku un veicinājušas ātrāku izveseļošanos.

Regulāra dzērveņu lietošana nostiprina nagus un pasargā matu no izkrišanas. Dzērvenes var pievienot mājās gatavotajām maskām un losjoniem, kuri ir paredzēti sejas tīrīšanai. Tās ir lielisks dabisks līdzeklis piņņu un to radītā iekaisuma ārstēšanai. Dzērvenes satur daudz antioksidantu, tāpēc senatnē tās tika sauktas par “jaunības ogām”.

  • Dzērvenes nav ieteicams lietot, ja jums ir paaugstināta kuņģa skābe, gastrīts vai kuņģa čūla, kā arī, ja ir zarnu trakta iekaisums.
Scroll to Top