Esi bezdarbnieks? Pareizie un nepareizie veidi kā parādīt sevi

Vairumam cilvēku darba zaudēšana ir postoša pieredze. Neatrodot uzreiz darbu, tas attur no turpmākiem meklējumiem un ar laiku pazūd motivācija vispār atvērt kādu darba sludinājumu. Visiem zināms, ka, jo ātrāk uzsāksi darba meklēšanu, un vairāk laiku tam veltīsi, jo lielāka iespēja, ka meklēšanai būs pozitīvi rezultāti. Ilgie darba meklēšanas rezultāti var novirzīt no tām daudzajām lietām, kāpēc tu varētu būt labākais kandidāts amatā – tāpēc vēlreiz atkārtosim tās vērtības un pareizos veidus, kā sevi reklamēt nākošajā darba intervijā.

1. Tici savām spējām
Ja tu pats neesi pārliecināts savai profesionālajai vērtībai, tad kā tu spēsi pārliecināt, ka esi labākais kandidāts? Notici arī savām spējām, ko esi apguvis un ko māki. Runā pārliecinoši par visu, ko esi apguvis dzīves laikā. Arī tad, ja neesi pārliecināts, ka proti strādāt nepieciešamā amatā, apzinies savas spējas apgūt jaunas lietas – arī tas darba devējiem ir ļoti svarīgi.

2. Esi uzmanīgs, ko publicē savos sociālos portālos
Laikā, kad esi aktīvā darba meklēšanā, arī darba devēji vēlas apskatīt visus kandidātus, kuri ir iesūtījuši savu CV. Tāpēc, sava tēla spodrināšanai, neatstāj nekādu informāciju, kas varētu darboties kā personīgā sabotāža.

3. Iestrādā dienas rutīnu, it kā tev jau būtu darbs
Velti dienā tik daudz laika darba meklēšanai, it kā tev jau būtu darbs. Tas nozīmē, ka veic sludinājumu lasīšanu vai dodies uz privātām sarunāt astoņas stundas dienā – tikpat ilgi cik standarta darba diena. Celies tāpat kā iepriekšējā darbā, jau no agra rīta, un piešķir sev noteiktu pusdienas laiku, piemēram, no 1 līdz 2 pēcpusdienā, kad paēst, un tad atsāc darba meklēšanu. Centies saglabāt veselīgu attieksmi, projicējot vēlmi mācīties. Tavs iepriekšējais darbs vairs nepastāv, tādēļ tev ir nepieciešams attīstīt vairāk jaunas prasmes.

4. Atjauno un pārskati savu CV
Cenšoties iegūt kādu konkrētu amatu, nepieciešams pielāgot savu CV vēlamai profesijai. Pirms iesniedz savu CV, pārliecinies, ka tas satur dažus no galvenajiem atslēgas vārdiem, kas tika izklāstīti darba aprakstā. Lietot tādus terminus, kas attiecas uz konkrēto darbu un nozari. Tā tu vari ieinteresēt intervētāju, ka apzinies, kāda situācija šobrīd valda darba tirgū. Iesaisti visu iespējamo pieredzi, kas saistās ar darbu, vai brīvprātīgām organizācijām, kā arī pasākumus, kas ir sekmējuši pieredzi darba sfērā.

5. Palīdzi cilvēkiem sev apkārt
Laikā, kad esi bezdarbnieks, ir pilnīgi saprotams, ka tavā galvā jaucas domas, kas saistās tikai ap tevi pašu. Bet tu daudz vairāk sev palīdzētu, ja atrastu kādu iespēju palīdzēt un pievienot vērtību arī kādam citam. Dažkārt nesavtīga palīdzība var beigties ar negaidītu rezultātu, kad cilvēks var sniegt arī tev palīdzību. Ļoti noderīgi gan pašsajūtai, gan arī priekš savas pieredzes ir pieteikties labdarības organizāciju veiktajos pasākumos kā brīvprātīgais palīgs. Tas sniedz tev iespēju apgūt jaunas lietas, turklāt, iegūsi daudz kontaktus, un, iespējams, arī vainagosies ar jauna darba iegūšanu. Ejot sabiedrībā un darot dažādas aktīvas lietas, ir daudz lielāka iespēja iegūt darbu, nekā sēdēt vienam mājās un cauru dienu rullēt uz leju visus darba sludinājumus.

6. Iemācies arī atteikties no piedāvājuma
Ilglaicīga dzīvošana bezdarbnieka statusā var būt ļoti mokoša, un tad, kad esi izsmēlis pēdējo enerģijas lādiņu, liekas, ka piekritīsi pirmajam sludinājumam, kas tev apstiprinās. Taču šādi tu vari iekulties vēl lielākās problēmas, ja jaunais darbs tev patiesībā nepatiks jau kopš pirmās darba dienas. Dodies uz darba interviju ar mērķi arī noskaidrot, vai tev pašam šis darbs būs nepieciešams, neizrādot nekādu izmisuma stadiju. Tā tu ātri vien vari sevi pazudināt, un drīz atkal nokļūt darba meklētājos, ja pieņemsi darbu, neapzinoties, cik garas būs maiņas, nepiemērots atalgojums vai citi nepiemēroti apstākļi.

Scroll to Top