Kā veicināt sava biznesa attīstību

Doma par biznesa uzsākšanu ir bijusi veiksmīga un uzņēmums ir izveidots. Pirmais solis vienmēr ir pats grūtākais. Ja esi pārkāpis pirmo slieksni un izveidojis savu biznesu, tad jāsāk domāt par otro soli – kā veicināt biznesa attīstību. Došu pāris padomus, kādi būtu nākamie punkti, kā īstenot lieliska biznesa uzplaukumu.

Izveido atbilstošu un atmiņā paliekošu logotipu

Rūpīgi izveidots zīmols sniedz atpazīstamību un tieši tādam ir jābūt katra biznesa mērķim. Izveido savu logotipu, izdrukā daudz vizītkartes, kuras izdalīt ieinteresētajām personām, veicini reklamēšanu citās tirdzniecības un sociālās vietās. Veido sava biznesa nosaukumu īsu, konkrētu un atmiņā paliekošu. Ja uzraksts būs garš, vai logotipā tas būs pilnībā nesalasāms, – nevarēsi ieviest atpazīstamību. Izvēlies pareizo formātu, lai logotips izskatītos vizuāli pievilcīgs.

Sazināšanās ar uzņēmējiem, klientiem, konkurentiem

 • Tev ir jāpārzina sava biznesa sfēra – cik plašs ir tirgus, kādas inovācijas var ieviest, kādas tehnikas izmanto konkurenti. Daudz jautājumi ir jārisina, tiekoties personīgi ar daudz personām. Uzņēmējdarbības veicināšanai nepieciešams:
 • Apmeklē sociālās sanāksmes, kurās piedalās ieinteresēti cilvēki no abām pusēm – gan klienti, gan komersanti
 • Iepazīstini sevi un ar savu biznesu šajās sanāksmēs. Paskaidro sava biznesa mērķi un piedāvā savus produktus vai pakalpojumus
 • Izcel sevi pārējo konkurentu vidū
 • Veicini savu biznesu, uzdodot daudzus interesējošus jautājumus diskusiju laikā, lai gūtu pilnīgu informāciju par sfēras tirgu
 • Rosini visus apmeklētos cilvēkus piedalīties sarunā un izteikt savas domas
  ieinteresētajiem cilvēkiem izsniedz savas vizītkartes, piedāvā satikties privātā gaisotnē

Reklāma

Pastāv daudz dažādi veidi, kā var reklamēt savu uzņēmumu:

 • Zīmes, afišas, kas var tikt piespraustas pie attiecīgiem reklāmu stendiem, pie stabiem, pagalmu teritorijās, kur tas ir atļauts
 • Drukātas reklāmas laikrakstos – izveido savas paredzētās reklāmas un piedāvā tās avīžu, žurnālu redakcijām. Izveido savu bukletu un apraksti biznesu.
 • Komerciālas reklāmas – televīzija un radio ir efektīvs veids, lai veicinātu sava biznesa attīstību. Šīs reklāmas nokļūs pie daudz potenciālajiem klientiem, taču ir salīdzinoši dārgākās reklāmas.
 • Sludinājumi – tu vari pats piedalīties reklamēšanā, izveidojot savu stendu ar bukletiem un afišām, un personīgi stāstīt visiem, kuri izrāda interesi. Šādus stendiņus var izvietot pie lielveikaliem, kādā izstādē vai kur citur. Kur var atrast potenciālo auditoriju.
 • Internets – veicini sava uzņēmuma popularitāti tiešsaistē. Izveido domubiedru grupu, kur pulcināt visus ieinteresētos klientus. Šī ir lēta reklāma, un, ja nevēlies veidot speciālu mājas lapu, par kuras uzturēšanu tomēr ir regulāri jāmaksā – tad lapas izveidošana Facebook kontā būs pilnīgi bez maksas. Vari veidot reklāmas un ievietot sociālajos profilos.

Piedāvā atlaides

Izplati savas preces, veidojot regulāras atlaides. Sākumā ir jāveicina preces atpazīstamība, tāpēc izdevīgas atlaides un pievilcīga cena būs tieši laikā, lai to veicinātu. Izveido ne tikai regulāras atlaides, bet arī dažādus suvenīrus, kurus par brīvu uzdāvināt dažādās izstādēs vai citos reklāmas kampaņas pasākumos. Izveido priekšmetus, ar savas firmas logo un palaid to plašajā pasaulē – tās var būt pildspalvas, magnēti, mazie kalendāri vai kas cits.
Mudini klientus runāt par pieredzi tavā biznesā

Tev ir svarīgas katra klienta domas – pozitīvas vai negatīvas. Zināms, ka negatīva pieredze izplatās daudz ātrāk nekā pozitīva. Tāpēc vienmēr centies palīdzēt visiem klientiem, kuri ir nonākuši sliktā pieredzē, iegādājoties tavā biznesā kādu preci. Centies atrisināt problēma pēc labākās sirdsapziņas, lai klients saprot, ka kļūdas tiek labotas. Tā tu novērsīsi savu klientu aizplūšanu pie konkurentiem.

Scroll to Top